- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Szlęzak Jerzy

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 04.08.2006 01:10:02

Szlęzak Jerzy

Urodził się 23 sierpnia 1948 roku w Częstochowie. Jego rodzicami byli Wincenty i Janina z domu Turska. Pochodził z rodziny robotniczej.
Po ukończeniu siódmego roku życia zaczął uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 19 w Częstochowie. Szkołę tę ukończył w 1961 roku , po czym kontynuował swoją edukację w II LO im. R. Traugutta w Częstochowie. Po czterech latach nauki i zadaniu egzaminu maturalnego podjął edukację w Oficerskiej Szkole Radiotechnicznej im. Sylwestra Bartosika w Jeleniej Górze. W roku 1969 został promowany na stopień podporucznika. Zaraz po ukończeniu uczelni wojskowej dostał skierowanie do pracy do jednostki. W roku 1970 został przeniesiony do rezerwy ze względu na stan zdrowia. Dwa lata później zaczął studiować na Politechnice Częstochowskiej. Obiektywne przyczyny zmusiły go do przerwania studiów. Dlatego pragnął podjąć pracę w charakterze nauczyciela przysposobienia obronnego.
Szlęzak Jerzy podjął pracę w charakterze nauczyciela przysposobienia obronnego 1 września 1972 roku. Ze względu na zły stan zdrowia na własną prośbę został zwolniony 1 stycznia 1973 roku.

[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych