- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Sapała Nikodema Marianna

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 26.06.2005 22:01:19

Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Urodziła się 12 września 1936 roku w Częstochowie. Pochodzi z rodziny robotniczej, matka Helena z domu Golis, ojciec Konstanty Kołodziejczyk. Swoja edukację rozpoczęła w szkole podstawowej siedmio klasowej. Po jej ukończeniu rozpoczęła dalszą edukacje w Technikum Finansowym Ministerstwa Finansów w Częstochowie, które ukończyła w 1953 roku. W ten sposób zdobyła zawód księgowej, który to zawód będzie jej towarzyszył aż do przejścia na emeryturę.
Swoja prace zawodowa rozpoczęła w 1953 we Wrzosowej w Samopomocy Chłopskiej Poczesna . Zatrudniona była na etapie księgowej, tutaj zdobyła pierwsze doświadczenia przydatne w tym zawodzie. We Wrzosowej pracowała do 1955 roku. Teraz przeniosła się do pracy w Częstochowie w MHM ( po reorganizacji „ Społem” ) i została zatrudniona jako starsza księgowa. W roku 1959 przenosi się do pracy w szkolnictwie i na początek na okres pięciu lat zostaje zatrudniona w Szkole Podstawowej i VII LO im. M. Kopernika. Tutaj zdobyła opinie osoby sumiennej, skrupulatnej i pracowitej.
W 1964 roku zmienia szkołę i podejmuje pracę w Liceum dla Pracujących. Tutaj zostaje zatrudniona na okres dwóch lat. Ostatni etap pracy , a równocześnie najdłuższy to zatrudnienie w IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Tutaj pracuje od roku 1966 aż do roku 1991.
Za swoja prace zdobyła Złoty Krzyż Zasługi, przynależała także do ZNP.
W swej pracy dała się poznać jako osoba , której obowiązkiem było miedzy innymi : opracowanie planów finansowych, obliczanie uposażeń dla pracowników, dokonywanie sprawozdań rachunkowych, prowadzenie not księgowych czy wykonywanie kart rozchodów.
Była lubiana.

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych