- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1952

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Jerzy
Drugię imię:Franciszek
Nazwisko:Pustuł
Klasa:brak danych
Wychowawca:brak danych
Data ur.:28 stycznia 1934 r.
Miejsce ur.:Zawodzie - Częstochowa
Dawny adres:brak danych
Kontakt:723 540 366
Opis:Świadectwo dojrzałości uzyskał 28 maja 1952 roku.

Czterech uczniów Sienkiewicza pomagało nauczycielom i wychowawcą w przeprowadzaniu zajęć dla kolonistów częstochowskiej huty. Kolonie letnie miały miejsce w Poroninie a uczniowie to aktywni członkowie ZMP : Ryszard Deska, Czesław Orszulak, Andrzej Suchan i Jerzy Pustuł
Na kolonii – jak w krainie wielkiej przygody, Życie Częstochowy 1951 nr 202, s. 4 ( 26 lipca )

Pustuł Jerzy Franciszek, oficer, wykładowca. Ur. 28 I 1934 w Częstochowie. Absolwent z 1952. Po ukończeniu szkoły nie dostał się na studia i podjął pracę w hucie im. B. Bieruta. Po roku zgłosił się do Technicznej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lotniczych w Zamościu ) po 1955 w Oleśnicy ). Szkołę tę ukończył w 1955, jako technik lotniczy o specjalności „ osprzęt ”. Następnie odbywał służbę jako technik w czwartym Pułku Lotnictwa Szturmowego „ Kraków ” w Bydgoszczy, znany jako pułk nocnych bomb. Pułkiem tym w tamtym czasie dowodził płk. Jacewicz.
W 1959awansował do stopnia porucznika wojsk radiotechnicznych. W 1960 podjął studia w wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na Wydziale Elektroradiotechnicznym, które ukończył w 1965, zdobywając specjalność „ Radiolokacyjne Urządzenia Przeciwlotnicze ”. Wkrótce otrzymał awans do stopnia kapitana. Po ukończeniu studiów podjął prace jako zastępca dowódcy dywizjonu ds. technicznych w 12 dywizji rakietowo – taktycznej. Im. Powstańców Śląskich. W 1969 awansował do stopnia majora. W 1974 skierowany został do pracy w Wydziale Technicznym Sztabu w Bytomiu na stanowisku starszego inżyniera ds. stacji radiolokacyjnych wczesnego wykrywania.
W l. 1968 – 75 uczestniczył kilkakrotnie w wyjazdach ze sprzętem rakietowym na specjalnym poligonie rakietowym w Kazachstanie.
W 1975 skierowany został na kurs podyplomowy w Wojskowej akademii Technicznej. Po ukończeniu studiów na własną prośbę przeszedł jako nauczyciel akademicki do studium wojskowego Politechniki Częstochowskiej. W 1981 otrzymał nominację na pułkownika i został kierownikiem cyklu szkolenia obronnego Politechniki Częstochowskiej i wyższej Szkoły Pedagogicznej. W 1986 został przeniesiony do rezerwy. Za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymał : brązowy, srebrny i medal „Za Zasługi dla Obrony Kraju ”, zloty medal „ Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny ”, srebrną odznakę „ Zasłużony dla rozwoju województwa katowickiego ”, srebrny i zloty Krzyż Zasługi.

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -





Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych