- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Komentarze do artykułu:
Chwalba Andrzej

Komentarz dodany 24.08.2007 15:38:30 przez: kondor (matura 1976) z IP

Wspaniały pedagod, który miał największą klasę i kulturę z całego grona pedagogicznego - coś na kształt profesora z książki "Sposób na Alcybiadesa". Nie było dla niego tematów tabu (np. słynne pytania o Katyń - a były to lata 70-te !). Pamietam na przykład typową lekcję o rozpoczęciu II-ej wojny światowej : kilka osób z klasy musiało się przygotowac do ról: Rydza-Śmigłego, Becka, jak i innych członków polskiego rządu i wojska i uzasadniac swoje stanowiska wobec zbliżającej się wojny... a reszta klasy oceniac zasadnosc ich wypowiedzi...

Jakies 2 lata temu był rekomendowany na szefa IPN-nu, ale Kaczory i spółka dokopały się że był przez krótki czas członkiem PZPR... i uwaliły jego kandydaturę. Naprawdę szkoda...

[Zgłoś post do moderacji]

Komentarz dodany 29.08.2006 14:08:43 przez: Antoni Bugaj (matura'79) z IP 194.181.108.195

Piotrek, ja mialem zajecia z prof.Chwalba. Co prawda tylko w pierwszej klasie (bo potem wyjechal do Krakowa na UJ jako asystent), ale zapamietam te lekcje do konca zycia. Historia o prof.Chwalby nie polegala na pamietaniu dat i wydarzen, bo (i tu cytat z Profesora) "podstawowym pytaniem historii nie jest 'kiedy?' tylko 'DLACZEGO?' !" I to jest swieta prawda ;-) Pamietam, ze mialem cholernego cykora przed poniedzialkowa historia, bo nie zawsze umialem znalezc odpowiedz na to pytanie. Jesli Pan Profesur tu kiedys zajrzy, to pozdrawiam serdecznie.
Ucieszylo mnie zdjecie z Kasia Suska, z ktora wytanczylem sie na studniowce, a ktora baardzo mi sie podobala. Widzialem i slyszalem tez Kasie w filharmoni warszawskiej. Boska!
Pozdrawiam Cie Kasiu -
Antoni Bugaj
Baaardzo

[Zgłoś post do moderacji]

Komentarz dodany 02.01.2006 10:27:03 przez: Piotr Mikołajewski (absolwent 1979) z IP 62.233.204.42

...niestety nie miałem zajęć z prof. Chwalbą, kolega miał z nim raz zastępstwo - opwoadał mi jak wyglądała z nim lekcja z historii - niesamowita, spokój, kompetencja, logiczny wywód, zaiteresowanie uczniów !

[Zgłoś post do moderacji]

- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych