- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Powrót marionetek - sen 062

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 25.03.2017 08:43:03

Kliknij aby powiekszyc zdjecie


Wojciech Kołsut ( matura 1974 ) zaprasza na wieczór artystyczny. Klub TORI godzina 19.00 30 marca 2017 rok.


Wojciech Kołsut urodzony w 1955 roku w Częstochowie. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego ówczesnej WSP na kierunku malarstwo. Uprawia malarstwo, rysunek i małe formy rzeźbiarskie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą Prace Wojciecha Kołsuta znajdują się w zbiorach BWA Częstochowa, BWA Poznań, Bibliotece Papieskiej w Watykanie i w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji , Japonii, Anglii. Fascynacja twórczością Tadeusza Kantora zaowocowała powstaniem w 1991 roku teatru ulicznego. Teatr Wojtka Kołsuta ma w swoim dorobku kilkanaście premier prezentowanych z sukcesami na festiwalach w Polsce i Francji.

Zimą 2000 roku Teatr Wojtka Kołsuta brał udział w realizacji teledysku wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. W 2004 roku artysta wykonał scenografie do francuskiej premiery spektaklu „Iwona Księżniczka Burgunda” wystawionej na Uniwersytecie w Dijon we Francji.

Wojciech Kołsut ma w swoim dorobku również twórczość filmową. Za film „Dla tych, co odeszli, dla tych, co przyjdą” otrzymał nagrodę Gazety Wyborczej w konkursie Częstochowa w kadrze – 2005 r., (scenariusz i reżyseria, główna rola); „Profesor”- 2006 r. scenariusz i reżyseria, główna rola; „Walizka o kolorze lekko zielonym”, scenariusz, reżyseria, rola Ojca i Ptaka Destruktora – II nagroda w konkursie „Częstochowa w kadrze”- 2012 rok; „Rocznica”- scenariusz i reżyseria, rola główna – 2014 rok. 4 września tego roku zaprezentował nowy film „Podróż do świata lalek” zrealizowany na stulecie urodzin Tadeusza Kantora, a współfinansowany przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”.


[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych