- Strona Główna - |
|
|
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie |
Pożegnanie po angielsku Autor: Piersiak Tadeusz Data dodania: 13.09.2005 22:20:41
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Przekazanie sztandaru Szkoły
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Nowy poczet sztandarowy
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Nauczyciele i Rada Rodziców
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Aleksandra Jodłowska i Krzysztof Stanisławski
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Dyrektor Szkoły
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Prezydium uroczystości
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Chwila poezji - Anna Bielak
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Nagroda z rąk dyrektora
Kliknij aby powiekszyc zdjecie Ola Pakuła i Krzysztof Stanisławski
Kliknij aby powiekszyc zdjecie A.Krawczyk, A. Markowska i K. Stanisławski
Kliknij aby powiekszyc zdjecie A. Glanowska, M.Fraś, M. Strzelczyk
|
IV LO im. H. sienkiewicza wypuściło wczoraj w dorosłe życie swoich tegorocznych maturzystów.
Świadectwa dojrzałości otrzymało 218 uczniów klas IV, czyli wszyscy, którzy przystąpili do egzaminów, 60 miało zapisaną na dyplomach średnią ocen powyżej 4,75.
Oni uhonorowani zostali nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Komitet rodzicielski, dyrekcja wręczyła je podczas uroczystego pożegnalnego spotkania, jakie odbyło się w sali gimnastycznej.
Wśród najlepszych uczniów, którzy przysporzyli satysfakcji Liceum, znaleźli się olimpijczycy Tomasz Zieliński ( finalista Olimpiady " Parlamentaryzm Polski " ) i Adrian Młotkowski ( finalista Olimpiady Chemicznej ). Przemysław Szymański - Konodyba, który miał na świadectwie same oceny 5 i 6, zakwalifikował się do eliminacji rejonowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a Elżbieta Turek opuściła szkołę, jako aktualna mistrzyni Polski w skokach do wody.
Po części oficjalnej, przemówieniach i gratulacjach przyszła pora na część artystyczną - tradycyjną a niekonewencjonalną. Joanna Glanowska, Joanna Krawczyk, Maciej Strzelczyk, Agata Markowska, Monika Froś, Aleksandra Pakuła i Krzysztof Stanisławski z byłej IV d zaprezentowali się w trzech scenkach obyczajowych. W występie tym chodziło nie tylko o zademonstrowanie sprawności aktorskiej, ale przede wszystkim o wykazanie sie umiejętnością posługiwania się angielskim. Ten tylko język rozbrzmiewał w humorystycznych opowiastkach.
Pierwsza przedstawiała nieporozumienia w przedziale kolejowym. Druga mówiła o młodych turystach zwiedzających dom, w ktorym ich zdaniem mieszkał Szekspir. Maszynę do pisania i telewizor brały za przedmioty należące do Mistrza. Przeprawę z odprawą celna prezentowała opowiastka trzecia.
Językowo - teatralne etiudy przygotowali uczniowie jako przedmaturalne prace dyplomowe. Wykorzystali przy ich konstruowaniu teksty z podręcznika do nauki angielskiego, nie będącego w użytku szkolnym.
Pracowali oczywiście pod kierunkiem profesorki - Jadwigi Burkhard ( zarazem wykładowcy Centrum Języków Obcych i doradcą metodycznym w częstochowskim WOM - ie ).
Realizacja scenek była warunkiem uzyskania oceny celujacej i bardzo dobrej na dopuszczeniu do matury. Uczniom udało się osiągnąć ten cel i potwierdzić swoją wiedzę wynikiem egzaminu maturalnego.
Wszyscy otrzymali te najwyzsze noty. Co ciekawe, tylko jedna uczennica z tego grona wybiera sie na anglistykę, Inni wybrali biologię, medycynę i filologię włoską.
Gazeta Wyborcza - 4 czerwca 1993 roku.
[Komentarze (1)]
|
|
- Redakcja Strony - |
|