Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Sport 1965

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 03.01.2010 13:34:19

W marcu 1965 roku rozegrano mistrzostwa w piłce siatkowej. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się siatkarki z LO im. H. Sienkiewicza prowadzone przez prof. Rabędzką.
Wiesława Szwaja

Wśród chłopców zwyciężyło LO im. Kopernika, II miejsce zajęli chłopcy z LO Sienkiewicza

Oba zwycięskie zespoły reprezentowały Częstochowę w rozgrywkach wojewódzkich
( Gazeta Częstochowska, Nr 12 z 24 - 30.03.1965 r. )
( Życie Częstochowy Nr 71 z 24.03.1965 r. )

31 stycznia miały zmierzyć się zespoły siatkarskie trzech szkól : Liceum Pedagogiczne, Technikum Ekonomiczne i LO Sienkiewicz
( Życie Częstochowy Nr 23 z 27.01.1965 r. )

W październiku 1965 rozegrano mistrzostwa w jesiennych zawodach lekkoatletycznych . startowało ponad 600 zawodników i zawodniczek. W klasyfikacji zespołowej młodzików LO Sienkiewicza zajęło
III miejsce. uzyskując 25 punktów.
Wśród młodziczek najlepszym zespołem było LO im. H. Sienkiewicza, które uzyskało 37 punktów.

Indywidualnie w skoku wzwyż zwyciężył Jacek Powroźnik ( 160 cm ), wśród dziewcząt w biegu na 100 m zwyciężyła E. Berent 13,7 sek; ta sama zawodniczka wygrała także skok w dal ( 4,56 )
Również w sztafecie dziewcząt 4 x 100 m wygrało LO. Sienkiewicza.
( Życie Częstochowy Nr 248 z 16.10.1965 r.