- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Płusa Paweł

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 01.09.2006 21:20:39

Płusa Paweł

Urodził się 1 marca 1943 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Jego rodzicami byli Wacław i Zofia z domu Siwitz. Pochodził z rodziny inteligenckiej. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie ( 1966 ) a także Uniwersytet Warszawski ( 1982 r. ).
Był nauczycielem akademickim . Nauczał filologii romańskiej
Praca zawodowa :
1966 r. został zatrudniony jako nauczyciel języka francuskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej. Od 1966 należał do Związku Nauczycielstwa Polskiego Następnie od roku 1972 pracował w Studium Języków Obcych na Politechnice Śląskiej jako lektor języka francuskiego. Od roku 1974 przeniósł się do Częstochowy i tu podjął pracę także jako lektor języka francuskiego na Politechnice Częstochowskiej.
13 stycznia 1981 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Warszawskim. Rozprawa doktorska dotyczyła : " Zastosowania magnetowidu w nauczaniu języków obcych na przykładzie kursu telewizyjnego " En francais. Od roku 1982 podjšł prace adiunkta w Instytucie Filologii Romańskiej przy Uniwersytecie Śląskim ( w filii w Sosnowcu ).
W roku 1986 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.
Od roku 1990 został zatrudniony na godzinach zleconych w IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie ( zastępował profesor Irenę Machejko )


[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych