- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1953

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Kazimierz
Drugię imię:
Nazwisko:Pasieka
Klasa:11 b
Wychowawca:prof. Stanisław Wieruszewski
Data ur.:2 października 1936
Miejsce ur.:Truskolasy
Dawny adres:Częstochowa
ul. Krótka 28
Kontakt:brak danych
Opis:Świadectwo maturalne otrzymał 31 maja 1953 r.

A oto przesłany życiorys :
Urodziłem się 12 października 1936 r. w Truskolasach pow.Kłobuck.Po śmierci matki w 1945 r. przeniosłem się do miejscowości Kuleje i tam ukończyłem szkołę podstawową.W latach 1949-1953 uczęszczałem do IV liceum im.H.Sienkiewicza w Częstochowie.Bardzo wiele zawdzięczam w kształtowaniu mojej osobowości profesorom z liceum a szczególnie:Wieruszewskiemu,Wójcickiemu i Chłapowi.Po maturze rozpocząłem studia w Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Metalurgicznym.W grudniu 1959 r.po obronie pracy dyplomowej uzyskałem tytuł mgr inż. metalurga.
Pracę zawodową rozpocząłem w styczniu 1960 r. w Hucie Łabędy w Gliwicach,gdzie przechodziłem kolejne etapy od mistrza na wydziale stalowni,poprzez z-cę kierownika wydziału,dalej-szefa kontroli jakości produkcji hutniczej i kierownika wykańczalni wyrobów hutniczych i gięciarni łuków kopalnianych.W Hucie Łabędy pracowałem do listopada 1978 r.Kolejny rozdział w mojej pracy zawodowej to Biuro Projektów Przemysłu Hutniczego BIPROHUT w Gliwicach- gdzie pracowałem na stanowisku głównego projektanta w Pionie Rozwoju Hutnictwa i w pracowni technologicznej stalowni.Z tego okresu pracy posiadam szereg autorskich opracowań studialnych,programów rozwoju i planów rzeczowo-finansowych różnych branż hutniczych i poszczególnych hut.
Z końcem 1995 r.przeszedłem na emeryturę,ale jeszcze przez kilka lat pracowałem w prywatnej firmie w charakterze koordynatora prac projektowych przy realizacji inwestycji hutniczych.
W czasie pracy zawodowej dbałem o podnoszenie swojej wiedzy.W 1972 r.ukończyłem studium podyplomowe w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,a w 1988 r.uzyskałem I stopień specjalizacji zawodowej w dziedzinie hutnictwa o specjalności stalowniczej.
Jestem żonaty, mam dwoje dzieci:córka Anna -51 lat,pracuje w Urzędzie Miasta Gliwice, syn Włodzimierz-44 lata,absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach-prowadzi własną działalność gospodarczą.Mieszkam na stałe w Gliwicach, a w okresie wiosenno-letnim przez pół roku - na wsi w Kulejach.Lubię aktywny tryb życia.Uprawiam biegi długodystansowe.Biegam treningowo w lesie,biorę też udział w ogólnopolskich biegach-mam trochę sukcesów-puchary,medale i miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej.
Do ciekawszych wydarzeń życiowych w ostatnim czasie zaliczam Złote Gody-czyli 50-lecie małżeństwa.Wspólnie z żoną Wandą obchodziliśmy je w 2007 r.Najpierw w Gliwicach otrzymaliśmy z rąk
Prezydenta Miasta medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej,a następnie w zabytkowym kościele w Truskolasach przeżywaliśmy 50-lecie naszego ślubu razem z dziećmi,wnukami i najbliższą rodziną.Ale spora niespodzianka czekała nas we wrześniu 2007 r.Spośród 1600 par małżeńskich z terenu Śląska,które obchodziły 50-lecie małżeństwa- 20 par zostało wybranych do udziału w podwójnych Złotych Godach w Brukseli /50-lecie małżeństwa i 50-lecie Unii Europejskiej/.Razem z żoną znaleźliśmy się w tej 20-ce.W gmachu Parlamentu Europejskiego otrzymaliśmy z rąk Przewodniczącego Hansa-Gerta Poetteringa Złote Medale.Całą akcję wyjazdu zainicjował i zrealizował eurodeputowany prof.Jerzy Buzek.Było to duże przeżycie.Mamy z tego pobytu filmy,zdjęcia i nagrania.
Tak w dużym skrócie przedstawiłem swoje 55 lat życia od czasu zdania matury w "Sienkiewiczu".A w ogóle jestem dumny,że mogłem chodzić do tak dobrej szkoły jaką był i na pewno jest "Sienkiewicz"

Kazimierz Pasieka

[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych