- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1950

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Tadeusz
Drugię imię:Jan
Nazwisko:Jabłoński
Klasa:XI c
Wychowawca:prof. Szczęsław Markowski
Data ur.:1 października 1930
Miejsce ur.:Częstochowa
Dawny adres:Częstochowa
ul. Okrzei 36
Kontakt:brak danych
Opis:26 czerwca 1948 roku skończył program w zakresie gimnazjum ogólnokształcącego tzw. "małej matury".
Zdał egzamin dojrzałości według programu wydziału przyrodniczego i 23 czerwca 1950 roku otrzymał świadectwo dojrzałości.
Stomatolog.

Służba Polsce zorganizowała zawody strzeleckie w których wzięło udział 43 junaków. Zespołowo zwyciężyło Gimnazjum i Liceum im. H. Sienkiewicza, przed Gimnazjum i Liceum im. R. Traugutta. Indywidualnie Jan Pawlica zajął II miejsce a Tadeusz Jabłoński był trzeci.
Junacy Gimn. I Lic. im. Sienkiewicza zwyciężają w zawodach strzeleckich SP w Częstochowie, Życie Częstochowy 1949 nr 138, s. 6 ( 20 maja )

Jabłoński Tadeusz Jan, kierownik poradni stomatologicznej. Ur. 1 X 1930 w Częstochowie. Uczęszczał do Liceum im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Jego wychowawcą był Szczęsław Markowski. W czasie pobytu w szkole brał udział w zawodach strzeleckich organizowanych dla uczniów szkół średnich zajmując III miejsce. Absolwent z 1950 . Studiował w Akademii Medycznej w Łodzi na Wydziale Stomatologii. W listopadzie 1965 podjął pracę w Stalowej Woli w Przemysłowym Specjalistycznym Z.O.Z. w charakterze lekarza stomatologa. Od 1980 rozpoczął pracę w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej w Poradni Protetycznej jako kierownik tejże poradni. Od 1984 ponownie podjął pracę w Przemysłowym Zespole Opieki Zdrowotnej, gdzie pracował do roku 1993. Był pogodnym sympatycznym człowiekiem. Lubił swój zawód i wykonywał go poprawnie ku zadowoleniu swoich pacjentów. Udzielał się aktywnie w pracy społecznej tak w zakładzie pracy i środowisku. Zmarł nagle w 1993 roku.

[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych