- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1950

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Waldemar
Drugię imię:Józef
Nazwisko:Gauda
Klasa:XI b
Wychowawca:prof. Wanda Maryniak
Data ur.:6 lipca 1929 r.
Miejsce ur.:Rząsawa
Dawny adres:Rząsawa
Kontakt:Częstochowa
ul. Jana Pawła II 76/78 m 9
034 361 29 78
Opis:Doktor medycyny. Specjalista ginekolog - cytolog.
Zdał egzamin z zakresu gimnazjum ogólnokształcącego i 30 czerwca 1948 roku otrzymał Świadectwo ukończenia Gimnazjum.
Uczęszczał do klasy popołudniowej.
Mała matura.
Zdał egzamin dojrzałości według programu wydziału matematyczno - fizycznego i 23 czerwca 1950 roku otrzymał świadectwo dojrzałości.

Gauda Waldemar (lekarz)
Urodził się 6 lipca w Częstochowie ( Rząsawy ). Uczęszczał do Liceum im. H. Sienkiewicza do klasy XI b, której wychowawczynią była profesor Wanda Maryniak. 30 czerwca 1948 roku zdał małą maturę , a następnie zdał egzamin dojrzałości według programu wydziału matematyczno - fizycznego i 23 czerwca 1950 roku otrzymał świadectwo maturalne.
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, dr nauk medycznych, W roku 1983 uzyskał specjalizację : ginekolog i cytolog. Po stażu na oddziale położniczo-ginekologicznym Szpitala im. W. Biegańskiego rozpoczął służbę w Wojskowym Szpitalu Garnizonowym w Wałczu (1957-59). Następnie uzyskał specjalizację w szpitalu im. Biegańskiego (1961), od 1962 roku w Szpitalu na 1000-leciu. Następnie zdobywał kolejno specjalizację w Akademii Medycznej w Łodzi (1968), specjalizację II stopnia z położnictwa i ginekologii (1971). Podjął też pracę w Poradni PKP w Częstochowie. Był wykładowcą w Liceum Medycznym i WSP (m.in. genetyka i anatomia).Obronił doktorat na Akademii Medycznej w Gdańsku (zależność stanu fizycznego noworodków od warunków zdrowotnych, środowiskowych i zawodowych matki). Publikacje: Zmiany czynnościowe układu oddechowego u dzieci częstochowskich w czasie pobytu na koloniach w Wąsoszu Górnym i Świnoujściu; Rozwój fizyczny współczesnych dzieci częstochowskich- normy i metody kontroli; Miejsce człowieka w przyrodzie na tle przemian środowiska i trybu życia. Odznaczenia; m.in.: Odznaka honorowa „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, Medal im. W. Biegańskiego, Złota odznaka „Przodujący kolejarz”.

Ur.6.7.1933 w Częstochowie. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, dr nauk medycznych, 1983. Spec. ginekolog i cytolog. Po stażu na oddziale położniczo-ginekologicznym Szpitala im. W. Biegańskiego; służba w Wojskowym Szpitalu Garnizonowym w Wałczu (1957-59). Specjalizacja w szpitalu im. Biegańskiego (1961), od 1962r w Szpitalu na 1000-leciu. Specjalizacja w AM w Łodzi (1968), specjalizacja II stopnia z położnictwa i ginekologii (1971). Praca w Poradni PKP w Częstochowie .Wykładowca w Liceum Medycznym i WSP(m.in. genetyka i anatomia).Doktorat AM w Gdańsku (zależność stanu fizycznego noworodków od warunków zdrowotnych, środowiskowych i zawodowych matki). Publikacje: Zmiany czynnościowe układu oddechowego u dzieci częstochowskich w czasie pobytu na koloniach w Wąsoszu Górnym i Świnoujściu; Rozwój fizyczny współczesnych dzieci częstochowskich- normy i metody kontroli; Miejsce człowieka w przyrodzie na tle przemian środowiska i trybu życia. Odznaczenia; m.in.: Odznaka honorowa „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, Medal im. W. Biegańskiego, Złota odznaka „Przodujący kolejarz”. Wdowiec. Hobby: literatura piękna, turystyka.

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych