- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwent Sienkiewicza
Rocznik 1981

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Jacek
Drugię imię:
Nazwisko:Bogatko
Klasa:IV d
Wychowawca:prof. H. Jaszewska
Data ur.:brak danych
Miejsce ur.:brak danych
Dawny adres:brak danych
Kontakt:brak danych
Opis:Uczęszczał do klasy o profilu matematyczno-fizycznym.
Ukończył Sienkiewicza w 1981 roku.Studia na Politechnice Częstochowskiej Wydział Budowy Maszyn SMiUE.Pilot samolotowy (kiedyś) i instruktor pilot szybowcowy obecnie.W latach 1990-1995 praca w Gliwickim Przedsiębiorstwie Budownictwa Węglowego w dziale głównego mechanika ,mistrza robót sanitarnych i kierownika robót sanitarnych .Od 1995 przedstawiciel handlowy .
1986-drugi Wice Mistrz Polski Juniorów w Lataniu Rajdowo Nawigacyjnym (nawigator) 1983-86Członek Kadry Polski Juniorów w Akrobacji Samolotowej (Dwa razy 5-te miejsce w MPJwAS)1989 ,2006,2008 starty w Szybowcowych Mistrzostwach Polski ,2007 Mistrzostwo Słowacji w Szybowcach Dwumiejscowych.2008 wygrane Zawody Saris Cup Słowacja.2005 2-gie miejsce w Krajowych Zawodach Szybowcowych. 1986 Wygrany konkurs Piosenki Autorskiej w Częstochowie.
2010 - wygrał Puchar Karkonoszy. A oto relacja www.lotniczapolska.pl
" Świetnie spisał się na Krajowych Zawodach Szybowcowych w Jeleniej Górze Jacek Bogatko, członek Aeroklubu Częstochowskiego, który zajął na nich pierwsze miejsce. Zdobył VI Puchar Karkonoszy. Startował na jantarze.
Zawody polegały na obowiązkowym pokonaniu przez wszystkich pilotów ustalonej wcześniej trasy. Wygrywał ten szybownik, który najszybciej przeleciał trasę. Zawody rozgrywano przez siedem dni.

– Każdego dnia odbywała się jedna konkurencja – była ustalona inna trasa z punktami zwrotnymi. Oprócz szybkości pokonania trasy, ważne było, aby oblecieć wszystkie punkty – tłumaczy Jacek Bogatko.

– Loger rejestrował przebieg całej trasy, a potem sędzia odczytywał zapis. Na wynik wpływało to, czy zawodnicy prawidłowo oblecieli trasę i czy dobrze zaliczyli strefy. Czy nie naruszyli tych stref, których nie mogli oblatywać.
Pogoda nie rozpieszczała pilotów. Niebo było często zachmurzone, niska podstawa chmur, a noszenia prądów powietrznych dość słabe.

– Warunki były dość trudne, ale udało mi się zapanować nad sytuacją. Trzeba było obserwować jak zmienia się pogoda, długo czekać na noszenia. Obleciałem wszystkie siedem konkurencji. Trzy z nich nie zostały uznane, bo tylko ja je ukończyłem. Reszta zawodników wylądowała w polu – mówi Jacek Bogatko.

– To zupełnie inne latanie niż na nizinach. Lataliśmy nisko – 150 metrów nad drzewami, nad zboczami gór. Jest to trudniej niż na płaskim terenie. Ale latanie było piękne. Dwie konkurencje zostały rozegrane wzdłuż Sudetów przy wysokich górach. Wrażenia były niesamowite.

Jacek Bogatko lata szybowcem od 1979 roku, z dziesięcioletni przerwą. Wrócił do szybownictwa w 2000 roku. Należy do czołówki polskich szybowników.

W klasie Klub A zwyciężył Jacek Bogatko (Częstochowa), drugi był Wojtek Izdebski (Gdańsk), trzeci Marek Jóźwicki (reprezentant Aeroklubu Jeleniogórskiego).

W klasie Klub B pierwsze miejsce zajął Marek Korneć (Jelenia Góra), drugi był Radek Krajewski (Gliwice) (nagrodę odebrał za niego Jacek Bogatko), a tuż za nim na trzecim miejscu uplasował się Bartek Neroj (Łódź).

Wioletta Gradek-Konieczna
Aeroklub Częstochowski

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -





Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych