- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Absolwentka Sienkiewicza
Rocznik 1997

Kliknij aby powiekszyc zdjecie
Imię:Magdalena
Drugię imię:
Nazwisko:Syposz
Klasa:IV b
Wychowawca:brak danych
Data ur.:brak danych
Miejsce ur.:brak danych
Dawny adres:brak danych
Kontakt:brak danych
Opis:4 stycznia 1996 r. w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyła jako solistka w koncercie " Bohemaa ' 96 ". Zespół zajął II miejsce.
Śpiewała w zespole BLUM. W Życiu Częstochowy ukazał się w roku 1999 obszerny wywiad zatytułowany : Magdalena Syposz - BLUM.

Życie Częstochowy 19.04.2001

" W tegorocznych eliminacjach do FAMY - Festiwalu Akademickiej Młodzieży Artystycznej, które odbyły się w naszym mieście wyróżniono Magdę Syposz oraz zespół ZAAR. To oni będą reprezentować Częstochowę na tym największym w Polsce przeglądzie twórczości studenckiej, który tradycyjnie odbędzie się w lipcu w Świnoujściu.

Magda Syposz ( absolwentaka naszej szkoły 1997 r. )- od sześciu lat występuje z zespołem Blum. . Jest jedna z inicjatorek artystycznej " Sceny Błazen " działającej przy OPK " Gaude Mater "Jej repertuar to rock z elementami funcky. W eliminacjach do FAMY brała udział w roku 1996 - była trzecia, w 1997 - była druga, a w 1998 - była pierwsza.

Była uczennicą szkoły muzycznej. Odniosła sukcesy na festiwalach ( FAMA, SFP w Krakowie, OFPA w Spotkaniach Muzyków Jazzowych.
Po maturze uczęszczała na Politechnikę Częstochowska na Zarządzanie. Równolegle podjęła tez studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Obecnie uczy śpiewu ludzi w wieku od 12 do 40 lat. Współpracowała z częstochowskim Teatrem S. , gdzie bierze udział w przedstawieniach teatralno - kabaretowych. Jest w zarządzie Stowarzyszenia Jazzowego w Częstochowie, gdzie koordynuje Młodą Scene Jazzową.

[Komentarze (0)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych