- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Spotkanie z Januszem Nabiałkiem w " Gaude Mater " 18.01/2016 r.

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 20.01.2016 21:40:44
Ze znanym w Częstochowie i kraju Januszem Nabiałkiem odbyło się spotkanie w częstochowskim " Gaude Mater " ( absolwent LO im. H. Sienkiewicza z 1971 ).

Mistrz Janusz Nabiałek

Mistrz stolarstwa artystycznego. Zakład Stolarski istnieje od 1946 roku, założył go Feliks Nabiałek, ojciec obecnego właściciela. Tradycje stolarskie w rodzinie sięgają XIX wieku, kiedy to pradziadek obecnego właściciela Wojciech, a następnie dziadek Marcin prowadzili działalność stolarską w podczęstochowskiej wsi Turów. Także bracia Feliksa Nabiałka, Stefan oraz Józef prowadzili zakłady stolarskie w Częstochowie.

Mistrz Janusz Nabiałek, absolwent Politechniki Częstochowskiej, przejął zakład w 1982 roku,a w 1985 roku po praktykach pod okiem ojca złożył egzamin mistrzowski. Obecnie pracownia Mistrza Janusza Nabiałka wykonuje m.in. artystyczne elementy wyposażenia wnętrz (boazerie, gzymsy, oprawy okien itp.), meble stylowe i według indywidualnych projektów, wyposażenie obiektów użyteczności publicznej (m.in. wyposażenie kościołów). Przeprowadza też renowacje i konserwacje zabytkowej stolarki budowlanej i zabytkowych mebli.

Pracownia Mistrza Janusz Nabiałek od lat z powodzeniem uczestniczy w wystawach rzemiosła artystycznego tak regionalnych jak i ogólnopolskich czy zagranicznych, zdobywając na nich wiele medali i wyróżnień.

Mistrz Janusz Nabiałek, idąc za przykładem swego ojca, bierze czynny udział w pracach samorządu rzemieślniczego. Feliks w latach 60tych był podstarszym Cechu Drzewnego w Częstochowie, zaś Janusz obecnie jest wiceprezesem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Częstochowie, Starszym Cechu Rzemiosł Artystycznych w Częstochowie oraz Członkiem Zarządu Cechu Rzemiosł Drzewno-Budowlanych w Częstochowie.

Ze strony :

http://www.salonartystowrzemiosla.pl/galeria_mistrzow/stolarstwo/mistrz_janusz_nabialek

[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych