- Strona Główna -
- Historia Szkoły -
- Różności -
- Kronika Szkoły -
- Spotkania po latach -
- Muzeum - Kroniki -
Almanach Absolwentów IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

Pogrzeb Dyrektora Antoniego Kwiecińskiego

Autor: Cieślak Aleksander
Data dodania: 05.10.2007 15:02:54
Zdjęcia :

Jan Bielak
Aleksnader Cieślak

O godzinie 12.30 rozpoczęły sie uroczystości pogrzebowe. Przed trumną zmarłego stanął szkolny poczet sztandarowy jak również poczet ZNP. O godzinie 13.00 rodzina i najbliźsi pożegnali swojego ukochanego Ojca i Dziadka.
W kościele msze celebrował Ksiądz Andrzej Sobota (absolwent LO im. R. Traugutta ). W swojej homiili podkreślił wyjątkową role Antoniego Kwiecińskiego w życiu jego rodziny.
Pod koiec Maszy Świętej szkolny chórek odśpiewał Ave Maria.
Nad grobem słowo pożegnalne wygłosił były Dyrektor IV LO im. H. Sienkiewicza - Marian Jaszewski. W swym wystąpieniu starał sie ukazać sylwetke Dyrektora, Nauczyuciela i Pedagoga. Jako dyrektor Antoni Kwieciński prowadził różne placówki oświatowe w sposób wzorowy. Był świetnym organizatore, odważnym człowiekeim, niekonwencjonalnym i upartym w dążeniu do zamierzonego celu. Jako nauczyciel - był PRZYJACIELEM młodzieży. Surowy w ocenie , ale o gołębim sercu. Jako Pedagogo potrafił właściwie ukierunkować młodzież, czując potrzeby młodych ludzi starał się, aby szkoła w tym pomagała.
Dyrektor Jaszewski podkreślił rolę Antoniego Kwiecińskiego w swojej rodzinie. Był znakomitym ojcem i dziadkiem, przyjacielem wielu pokoleń Sienkiewiczaków.
Swojej młodzieży zawsze mówił, żeby pamiętali o rodzinie, rodzicach, dzieciach. Jako WIELKI patriota mawiał zawsze :
" Pamiętajcie , że w życiu OJCZYZNY są dwa najważniejsze filary, które zawsze ją uchronia od zagłady - jest to ; WIARA I RODZINA ".[Komentarze (1)]
- Redakcja Strony -
- Absolwenci -
- Wyszukiwanie -
- IV L.O. w Internecie -
- Absolwenci innych LO -

Projekt i wykonanie: © 2005 Tomasz 'Skeli' Witaszczyk, all rights reserved.
Modified by X-bot
Hosting stron internetowych